Zwierzyniec
Aktualności
Prognoza niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych Drukuj
poniedziałek, 02 listopada 2020 13:38

LUPN_WLU_PDF

 
Informacja Drukuj
poniedziałek, 02 listopada 2020 12:20

Informacja o przyjmowaniu żądania wydania zaświadczenia o wysokości przeciętnego miesięcznego dochodu przypadającego na jednego członka gospodarstwa domowego dla osób ubiegających się o dofinansowanie z programu „Czyste powietrze”

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Zwierzyńcu uprzejmie informuje mieszkańców Gminy Zwierzyniec, że po nowelizacji przepisów „Prawo ochrony środowiska” a także poprzez odesłanie do przepisów ustawy z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych (Dz.U. z 2020 r., poz. 111 ze zm.), realizuje zadania z zakresu przyjmowania żądania wydania zaświadczenia o wysokości przeciętnego miesięcznego dochodu przypadającego na jednego członka gospodarstwa domowego dla osób ubiegających się o dofinansowanie z programu „Czyste powietrze”. Żądania wydanie zaświadczenia, będą przyjmowane osobiście w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zwierzyńcu ul. Rynek 1, od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00 – 15.00. Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 84 6872301. Druki żądania wydania zaświadczenia można pobrać w siedzibie Ośrodka lub na stronie internetowej pod adresem zwierzyniec.e-biuletyn.pl

Więcej…
 
POMOC DLA SENIORÓW Drukuj
piątek, 30 października 2020 13:39

Gmina Zwierzyńcu przystąpiła do realizacji Programu Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej „ Wspieraj Seniora”.

Celem programu jest zapewnienie usługi wsparcia Seniorów w wieku 70 lat i więcej, którzy w obowiązującym stanie epidemii zdecydują się na pozostanie w domu i nie są w stanie np. poprzez wsparcie rodziny zabezpieczyć sobie artykułów podstawowej potrzeby.

Usługa wsparcia będzie polegała w szczególności na dostarczeniu zakupów obejmujących artykuły podstawowej potrzeby, w tym artykuły spożywcze, leki, środki higieny osobistej.            Koszt zakupów pokrywa Senior.

Program adresowany jest do:

  1. osób w wieku 70 lat i więcej, które pozostaną w domu w związku z zagrożeniem zakażeniem Covid-19,
  2. w szczególnych przypadkach osoby poniżej 70 roku życia.

Zakres usługi wsparcia Seniora jest ograniczony tzw. dystansem sanitarnym. Seniorzy oraz osoby realizujące usługę wsparcia zobowiązane są do zachowywania zasad bezpieczeństwa w związku ze stanem epidemii, przede wszystkim poprzez noszenie maseczek, zachowanie dystansu społecznego oraz w miarę możliwości używania rękawiczek jednorazowych.

Mechanizm udzielania pomocy w ramach programu „Wspieraj Seniora” :

  1. Seniorzy mogą dzwonić na ogólnopolską infolinię uruchomioną w ramach programu Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów.

Numer Infolinii: 22  505 11 11

  1. Osoba przyjmująca zgłoszenie przekazuje prośbę o pomoc do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zwierzyńcu za pomocą Centralnej Aplikacji Statystycznej.
  2. Pracownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zwierzyńcu kontaktuje się telefonicznie z Seniorem i ustala usługę wsparcia. Następnie podaje dane osoby, która przyjdzie do Seniora w celu pomocy oraz datę.
  3. Koszty zakupów pokrywa Senior. Senior przekazuje pieniądze przed dokonaniem zakupów osobie realizującej usługę wsparcia. Przekazywanie i rozliczanie gotówki realizowane będzie za pisemnym pokwitowaniem.

Organizacja usługi wsparcia dla Seniora odbywać się będzie w dni pracy MOPS w Zwierzyńcu  od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00 – 14.00. Zgłoszenia, które wpłyną przez Centralną Aplikację Statystyczną w soboty, niedziele i święta do MOPS w Zwierzyńcu, rozpatrywane będą od pierwszego dnia roboczego po dniu wolnym od pracy.

Istnieje możliwość zgłaszania potrzeby udzielenia wsparcia Seniorowi bezpośrednio do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zwierzyńcu ul. Rynek 1, 22-470 Zwierzyniec (telefon: 84 6872301 , email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ) od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00 – 14.00. Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej rekomenduje jednak w pierwszej kolejności kontakt za pomocą infolinii 22 505 11 11.

 
O G Ł O S Z E N I E Drukuj
piątek, 30 października 2020 11:20

W związku z trwającym stanem epidemii mając na względzie dobro osób niepełnosprawnych, starszych i niesamodzielnych przebywających w instytucjach całodobowej opieki Wojewoda Lubelski poszukuje wolontariuszy, którzy mogliby wspomóc personel domów pomocy społecznej w opiece  nad mieszkańcami.

Zgłoszenia przyjmuje Urząd Miejski w Zwierzyńcu: telefonicznie – 84 687 20 11

lub e-mailem – Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

BURMISTRZ ZWIERZYŃCA

- Urszula Anna Kolman -

 
Powszechny Spis Rolny 2020 Drukuj
piątek, 30 października 2020 07:49

infografika_na_stron_internetow_-_PSR2020

 

Powszechny Spis Rolny 2020 trwa w całej Polsce od 1 września 2020 r. do 30 listopada 2020 r.

Zachęcamy Rolników do samodzielnego wzięcia udziały w Spisie. Spisu można dokonać samodzielnie na dwa sposoby:

  • poprzez formularz internetowy, dostępny wraz z instrukcją do logowania na stronie internetowej GUS spisrolny.gov.pl
  • w Urzędzie Miejskim w Zwierzyńcu, na wydzielonym stanowisku komputerowym oraz przy wsparciu członków Gminnego Biura Spisowego (więcej informacji pod numerem telefonu 84 687 20 11)
  • telefonicznie - w przypadku braku dostępu do Internetu – kontaktując się z infolinię spisową na numer 22 279 99 99 wew. 1 i wybrać opcję „Spisz się przez telefon”.

W związku z utrzymującym się wysokim poziomem zachorowań spowodowanych pandemią COVID-19 z użytkownikami gospodarstw rolnych, którzy nie spiszą się samodzielnie, skontaktują się rachmistrzowie spisowi telefonicznie. Od 13.10.2020 roku rachmistrzowie prowadzą wywiady bezposrednio w terenie z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego.

Więcej…
 


Strona 3 z 444

Warto zobaczyć

Panoramy Zwierzyńca

logo-panoramy

Dla turysty

 

logo_it

Punkt Informacji Turystycznej

ul. Słowackiego 2
22-470 Zwierzyniec

tel: 84 68 72 660

zapraszamy:

pn-pt: 8.00-16.00
w sezonie lipiec - sierpień: cały tydzień 8.00 - 16.00
e-mail: zokir@o2.pl

 


lozkoNoclegi

obszerna baza noclegowa Zwierzyńca i pobliskich miejscowości


Z A P R A S Z A M Y

Logowanie