Zwierzyniec
POMOC DLA SENIORÓW
POMOC DLA SENIORÓW Drukuj
piątek, 30 października 2020 13:39

Gmina Zwierzyńcu przystąpiła do realizacji Programu Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej „ Wspieraj Seniora”.

Celem programu jest zapewnienie usługi wsparcia Seniorów w wieku 70 lat i więcej, którzy w obowiązującym stanie epidemii zdecydują się na pozostanie w domu i nie są w stanie np. poprzez wsparcie rodziny zabezpieczyć sobie artykułów podstawowej potrzeby.

Usługa wsparcia będzie polegała w szczególności na dostarczeniu zakupów obejmujących artykuły podstawowej potrzeby, w tym artykuły spożywcze, leki, środki higieny osobistej.            Koszt zakupów pokrywa Senior.

Program adresowany jest do:

  1. osób w wieku 70 lat i więcej, które pozostaną w domu w związku z zagrożeniem zakażeniem Covid-19,
  2. w szczególnych przypadkach osoby poniżej 70 roku życia.

Zakres usługi wsparcia Seniora jest ograniczony tzw. dystansem sanitarnym. Seniorzy oraz osoby realizujące usługę wsparcia zobowiązane są do zachowywania zasad bezpieczeństwa w związku ze stanem epidemii, przede wszystkim poprzez noszenie maseczek, zachowanie dystansu społecznego oraz w miarę możliwości używania rękawiczek jednorazowych.

Mechanizm udzielania pomocy w ramach programu „Wspieraj Seniora” :

  1. Seniorzy mogą dzwonić na ogólnopolską infolinię uruchomioną w ramach programu Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów.

Numer Infolinii: 22  505 11 11

  1. Osoba przyjmująca zgłoszenie przekazuje prośbę o pomoc do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zwierzyńcu za pomocą Centralnej Aplikacji Statystycznej.
  2. Pracownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zwierzyńcu kontaktuje się telefonicznie z Seniorem i ustala usługę wsparcia. Następnie podaje dane osoby, która przyjdzie do Seniora w celu pomocy oraz datę.
  3. Koszty zakupów pokrywa Senior. Senior przekazuje pieniądze przed dokonaniem zakupów osobie realizującej usługę wsparcia. Przekazywanie i rozliczanie gotówki realizowane będzie za pisemnym pokwitowaniem.

Organizacja usługi wsparcia dla Seniora odbywać się będzie w dni pracy MOPS w Zwierzyńcu  od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00 – 14.00. Zgłoszenia, które wpłyną przez Centralną Aplikację Statystyczną w soboty, niedziele i święta do MOPS w Zwierzyńcu, rozpatrywane będą od pierwszego dnia roboczego po dniu wolnym od pracy.

Istnieje możliwość zgłaszania potrzeby udzielenia wsparcia Seniorowi bezpośrednio do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zwierzyńcu ul. Rynek 1, 22-470 Zwierzyniec (telefon: 84 6872301 , email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ) od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00 – 14.00. Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej rekomenduje jednak w pierwszej kolejności kontakt za pomocą infolinii 22 505 11 11.

 

Warto zobaczyć

Panoramy Zwierzyńca

logo-panoramy

Dla turysty

 

logo_it

Punkt Informacji Turystycznej

ul. Słowackiego 2
22-470 Zwierzyniec

tel: 84 68 72 660

zapraszamy:

pn-pt: 8.00-16.00
w sezonie lipiec - sierpień: cały tydzień 8.00 - 16.00
e-mail: zokir@o2.pl

 


lozkoNoclegi

obszerna baza noclegowa Zwierzyńca i pobliskich miejscowości


Z A P R A S Z A M Y

Logowanie