Zwierzyniec
Umowa na drogę w Żurawnicy podpisana
Umowa na drogę w Żurawnicy podpisana Drukuj
wtorek, 13 października 2020 06:01

W ciągu kilku tygodni fragment drogi w Żurawnicy w gminie Zwierzyniec zostanie przebudowany. Umowa z wykonawcą robót jest już podpisana, a jej wartość przekracza 300 tysięcy złotych.

Na razie Gmina Zwierzyniec jest przygotowana na sfinansowanie tej inwestycji z własnych środków, ale liczy również na pozytywne rozstrzygnięcia naboru uzupełniającego wniosków o przyznanie dotacji z Funduszu Dróg Samorządowych. Z budżetu państwa samorząd stara się o pieniądze na pokrycie połowy kosztów.

Prace będą prowadzone na odcinku drogi w Żurawnicy o długości około 500 metrów, gdzie drogowcy mają położyć nową asfaltową nawierzchnię, Termin wykonania robót jest wyznaczony na 20 listopada.
Zakończenie inwestycji przed podziałem dotacji z FDS nie zamyka drogi do pozyskania dofinansowania. W takiej sytuacji zwierzyniecki samorząd będzie mógł je wykorzystać na refundację poniesionych kosztów.

Z rządowej pomocy w ramach FDS Gmina Zwierzyniec chce skorzystać także w przyszłym roku. Wniosek o przyznanie dotacji, który został już złożony, dotyczy przebudowy ulic Lipowej, Słowackiego i Kochanowskiego. Wartość tej inwestycji jest szacowana na ponad 3 miliony 400 tysięcy złotych, z czego koszty kwalifikowalne to prawie 3 miliony 100 tysięcy, w tym maksymalnie 50 procent dotacji z FDS.
 

Warto zobaczyć

Panoramy Zwierzyńca

logo-panoramy

Dla turysty

 

logo_it

Punkt Informacji Turystycznej

ul. Słowackiego 2
22-470 Zwierzyniec

tel: 84 68 72 660

zapraszamy:

pn-pt: 8.00-16.00
w sezonie lipiec - sierpień: cały tydzień 8.00 - 16.00
e-mail: zokir@o2.pl

 


lozkoNoclegi

obszerna baza noclegowa Zwierzyńca i pobliskich miejscowości


Z A P R A S Z A M Y

Logowanie