Zwierzyniec
Informacja
Informacja Drukuj
piątek, 09 października 2020 11:40

 

123

8 października 2020 roku zmarł Wacław Wojciechowski emerytowany dyrektor Zwierzynieckich Szkół Średnich.

Urodził się w 1930 roku w Żyrzynie. Po ukończeniu w Puławach szkoły średniej, podjął studia na Wydziale Technologii Drewna SGGW w Warszawie uzyskując w 1953 roku dyplom inżyniera technologii drewna. Pracę zawodową rozpoczął w zakładach drzewnych – tartaku, a od 1959 w tartaku w Zwierzyńcu. W październiku 1961 roku został nauczycielem w Technikum Przemysłu Drzewnego.
W 1978 r. został zastępcą dyrektora szkoły, a w styczniu 1982 r. został Dyrektorem Zespołu Szkół Zawodowych Ministerstwa Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego – taką nazwę miała szkoła w Zwierzyńcu. Funkcje dyrektora sprawował do przejścia na emeryturę tj. do 30 sierpnia 1990 roku.

W okresie, w którym był dyrektorem powróciło do Zwierzyńca szkolnictwo leśne. To przede wszystkim dzięki staraniom Dyrektora Wojciechowskiego reaktywowane zostało Technikum Leśne. Szkoła otrzymała imię Jana Zamoyskiego i zmieniła nazwę na Zespół Szkół Drzewnych i Leśnych.

Każdy kto na swojej drodze spotkał Dyrektora Wojciechowskiego podkreślał, iż był niezwykłą osobą. Posiadał wiele pasji i zainteresowań. Humanista. Był wzorem dla młodszych nauczycieli. Dla Niego zawsze dobro ucznia było autentycznie najważniejsze. Będąc już na emeryturze zaangażował się w pracę Towarzystwa Miłośników Zwierzyńca.

W imieniu Samorządu przekazuję wyrazy współczucia Córkom i najbliższej Rodzinie.

Żegnaj Panie Dyrektorze!

 

Burmistrz Zwierzyńca

Urszula Anna Kolman

 

Warto zobaczyć

Panoramy Zwierzyńca

logo-panoramy

Dla turysty

 

logo_it

Punkt Informacji Turystycznej

ul. Słowackiego 2
22-470 Zwierzyniec

tel: 84 68 72 660

zapraszamy:

pn-pt: 8.00-16.00
w sezonie lipiec - sierpień: cały tydzień 8.00 - 16.00
e-mail: zokir@o2.pl

 


lozkoNoclegi

obszerna baza noclegowa Zwierzyńca i pobliskich miejscowości


Z A P R A S Z A M Y

Logowanie