Zwierzyniec
Oskarowa inauguracja sezonu w DKF
Oskarowa inauguracja sezonu w DKF Drukuj
środa, 07 października 2020 06:29

Mocnym uderzeniem rozpoczyna nowy sezon Dyskusyjny Klub Filmowy "Zwierzyńczyk" w Zwierzyńcu. Pierwszym seansem, który odbędzie się w czwartek 8 października, będzie zdobywca wielu nagród na prestiżowych festiwalach filmowych, czyli "Parasite".

To trzymająca w napięciu opowieść o czwórce ludzi bez przyszłości, która wpada na pomysł przekrętu doskonałego. Kierowca bez pracy, gospodyni bez domu, student bez pieniędzy i dziewczyna bez perspektyw chcą w najkrótszym czasie stać się kimś i zająć miejsce bogaczy. W dążeniu do tego celu będą poruszać się w świecie, w którym liczy się tylko bezwzględność i sukces, balansując na cienkiej granicy między tym co jeszcze dozwolone, a tym co absolutnie zabronione. Film zdobył m.in.: Złotą Palmę w Cannes w 2019, Złotego Globa 2020 za najlepszy film obcojęzyczny, "Oscary 2020" za najlepszy film, reżyserię, scenariusz filmu obcojęzycznego oraz nagrodę publiczności na tegorocznym Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Rotterdamie.

Docenionych przez międzynarodowe jury filmów nie brakuje także w repertuarze zwierzynieckiego DKF na kolejne cztery tygodnie. W Kinie "Skarb" będzie można obejrzeć m.in. polskiego kandydata do "Oskara", czyli "Boże Ciało" Jana Komasy, nagrodzony w ubiegłym roku w Cannes "Ból i blask" Pedro Almodovara, zdobywcę ubiegłorocznej Grand Prix w Cannes "Niewidoczne życie sióstr Gusmao" i nagrodzony w Wenecji obraz Romana Polańskiego "Oficer i szpieg".

Wszystkie projekcje DKF w Kinie "Skarb" w Zwierzyńcu rozpoczynają się w czwartki o 18.00, a szczegółowy repertuar na kilka najbliższych tygodni można znaleźć na stronie: www.kultura-zwierzyniec.pl oraz profilu Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Zwierzyńcu na Facebook'u.

Więcej na www.ias24.eu.

 

Warto zobaczyć

Panoramy Zwierzyńca

logo-panoramy

Dla turysty

 

logo_it

Punkt Informacji Turystycznej

ul. Słowackiego 2
22-470 Zwierzyniec

tel: 84 68 72 660

zapraszamy:

pn-pt: 8.00-16.00
w sezonie lipiec - sierpień: cały tydzień 8.00 - 16.00
e-mail: zokir@o2.pl

 


lozkoNoclegi

obszerna baza noclegowa Zwierzyńca i pobliskich miejscowości


Z A P R A S Z A M Y

Logowanie