Zwierzyniec
Aktualności
Informacja Drukuj
czwartek, 08 października 2020 12:53

INFORMACJA GMINNEGO KOMISARZA SPISOWEGO W ZWIERZYŃCU w sprawie Powszechnego Spisu Rolnego 2020

Powszechny Spis Rolny 2020 trwa w całej Polsce od 1 września 2020 r. do 30 listopada 2020 r.

Zachęcamy Rolników do samodzielnego wzięcia udziały w Spisie. Spisu można dokonać samodzielnie na dwa sposoby:

  • poprzez formularz internetowy, dostępny wraz z instrukcją do logowania na stronie internetowej GUS spisrolny.gov.pl
  • w Urzędzie Miejskim w Zwierzyńcu, na wydzielonym stanowisku komputerowym oraz przy wsparciu członków Gminnego Biura Spisowego (więcej informacji pod numerem telefonu 84 687 20 11)
  • telefonicznie - w przypadku braku dostępu do Internetu – kontaktując się z infolinię spisową na numer 22 279 99 99 wew. 1 i wybrać opcję „Spisz się przez telefon”.

W związku z utrzymującym się wysokim poziomem zachorowań spowodowanych pandemią COVID-19 z użytkownikami gospodarstw rolnych, którzy nie spiszą się samodzielnie, skontaktują się rachmistrzowie spisowi telefonicznie - w celu przeprowadzenia spisu w wywiadzie telefonicznym. Wywiady bezpośrednie w terenie prowadzone będą tylko w razie konieczności i będą odbywały się zgodnie z zasadami określonymi w komunikacie Centralnego Biura Spisowego przy zachowaniu pełnego reżimu sanitarnego.

W przypadku dokonania samospisu internetowego przeprowadzonego za pośrednictwem formularza internetowego użytkownicy gospodarstw rolnych będą mogli wziąć udział w Loterii Powszechnego Spisu Rolnego 2020, która trwa od 1 października do 23 listopada 2020 r. Dla uczestników loterii przewidziano atrakcyjne nagrody rzeczowe. Szczegółowe informacje oraz regulamin loterii dostępne są na stronie internetowej loteria.spisrolny.gov.pl Została również uruchomiona Infolinia, która obsługuje przedsięwzięcie pod numerem telefonicznym 22 122 18 11.

Więcej informacji na temat Powszechnego Spisu Rolnego 2020 uzyskać można w Urzędzie Miejskim w Zwierzyńcu, bądź na stronie: spisrolny.gov.pl.

 
DKF "Zwierzyńczyk" zaprasza na film "PARASITE" Drukuj
środa, 07 października 2020 06:34

DKF "Zwierzyńczyk" zaprasza na film "PARASITE"

reż. Joon-ho Bong, Dramat, Korea Południowa (2019)

Czwartek, 08 X 2020 r. godz.: 18:00

Kino "Skarb"

parasite-b-iext56640605

 
Powszechny Spis Rolny 2020 Drukuj
środa, 07 października 2020 06:33

infografika_na_stron_internetow_-_PSR2020

Od początku września do 30 listopada br. trwa w całej Polsce Powszechny Spis Rolny – najważniejsze badanie statystyczne w tym roku. Spisy rolne odbywają się co 10 lat i obejmują wszystkie gospodarstwa rolne w Polsce. Łącznie spisowi podlega ok.1,5 mln gospodarstw rolnych, z tego w województwie lubelskim ponad 190 tys.

Dane zebrane w spisie służą m. in. do opracowania programów rozwojowych polskiego rolnictwa i obszarów wiejskich i dostarczają szczegółowych informacji o sytuacji społecznej, demograficznej i ekonomicznej rolników oraz o prowadzonej przez nich produkcji rolnej. Rolnicy zobowiązani są do udzielania dokładnych, wyczerpujących i zgodnych z prawdą odpowiedzi. Spisu można dokonać samodzielnie na dwa sposoby:

  • poprzez formularz internetowy, dostępny wraz z instrukcją do logowania na stronie internetowej GUS https://spisrolny.gov.pl.
  • w Urzędzie Miejskim w Zwierzyńcu, na wydzielonym stanowisku komputerowym oraz przy wsparciu członków Gminnego Biura Spisowego (Więcej informacji pod numerem telefonu 84 687 20 11)
  • telefonicznie - w przypadku braku dostępu do Internetu – kontaktując się z infolinię spisową na numer 22 279 99 99 wew. 1 i wybrać opcję „Spisz się przez telefon”.
Więcej…
 
Zdrowym i aktywnym być Drukuj
środa, 07 października 2020 06:31

Centrum kultury w Zwierzyńcu będzie od października swoistym centrum i aktywności. Działające przy tej placówce Stowarzyszenie Et Cetera rozpoczyna cykl bezpłatnych zajęć, przygotowanych w ramach projektu "Zdrowi i aktywni mieszkańcy gminy Zwierzyniec".

W czwartek 1 października o 18.00 rozpocznie się pierwsze spotkanie pod hasłem "Kobieta aktywna 60+, ale mogą w nim wziąć udział także młodsze panie, które nie chcą wykonywać zbyt intensywnych ćwiczeń. Godzinę później, czyli o 19.00 są planowane zajęcia aerobiku, a w piątek 2 października o 17.00 odbędą się pierwsze zajęcia fitness.
- Pierwotnie planowaliśmy, że cały cykl rozpocznie się w czerwcu, ale ze względu na pandemię koronawirusa musieliśmy przesunąć ten termin. Miesiące wakacyjne nie są najlepszym czasem na realizację takiego pomysłu, dlatego ruszamy teraz. Podobne zajęcia, organizowane przez centrum kultury cieszyły się dość dużym zainteresowanie, ale teraz są bezpłatne, ponieważ stowarzyszenie pozyskało na ten cel pieniądze z funduszy unijnych - mówią autorzy projektu.

Więcej…
 
Oskarowa inauguracja sezonu w DKF Drukuj
środa, 07 października 2020 06:29

Mocnym uderzeniem rozpoczyna nowy sezon Dyskusyjny Klub Filmowy "Zwierzyńczyk" w Zwierzyńcu. Pierwszym seansem, który odbędzie się w czwartek 8 października, będzie zdobywca wielu nagród na prestiżowych festiwalach filmowych, czyli "Parasite".

To trzymająca w napięciu opowieść o czwórce ludzi bez przyszłości, która wpada na pomysł przekrętu doskonałego. Kierowca bez pracy, gospodyni bez domu, student bez pieniędzy i dziewczyna bez perspektyw chcą w najkrótszym czasie stać się kimś i zająć miejsce bogaczy. W dążeniu do tego celu będą poruszać się w świecie, w którym liczy się tylko bezwzględność i sukces, balansując na cienkiej granicy między tym co jeszcze dozwolone, a tym co absolutnie zabronione. Film zdobył m.in.: Złotą Palmę w Cannes w 2019, Złotego Globa 2020 za najlepszy film obcojęzyczny, "Oscary 2020" za najlepszy film, reżyserię, scenariusz filmu obcojęzycznego oraz nagrodę publiczności na tegorocznym Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Rotterdamie.

Docenionych przez międzynarodowe jury filmów nie brakuje także w repertuarze zwierzynieckiego DKF na kolejne cztery tygodnie. W Kinie "Skarb" będzie można obejrzeć m.in. polskiego kandydata do "Oskara", czyli "Boże Ciało" Jana Komasy, nagrodzony w ubiegłym roku w Cannes "Ból i blask" Pedro Almodovara, zdobywcę ubiegłorocznej Grand Prix w Cannes "Niewidoczne życie sióstr Gusmao" i nagrodzony w Wenecji obraz Romana Polańskiego "Oficer i szpieg".

Wszystkie projekcje DKF w Kinie "Skarb" w Zwierzyńcu rozpoczynają się w czwartki o 18.00, a szczegółowy repertuar na kilka najbliższych tygodni można znaleźć na stronie: www.kultura-zwierzyniec.pl oraz profilu Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Zwierzyńcu na Facebook'u.

Więcej na www.ias24.eu.

 


Strona 8 z 444

Warto zobaczyć

Panoramy Zwierzyńca

logo-panoramy

Dla turysty

 

logo_it

Punkt Informacji Turystycznej

ul. Słowackiego 2
22-470 Zwierzyniec

tel: 84 68 72 660

zapraszamy:

pn-pt: 8.00-16.00
w sezonie lipiec - sierpień: cały tydzień 8.00 - 16.00
e-mail: zokir@o2.pl

 


lozkoNoclegi

obszerna baza noclegowa Zwierzyńca i pobliskich miejscowości


Z A P R A S Z A M Y

Logowanie