Zwierzyniec
Aktualności
Apel Drukuj
wtorek, 13 października 2020 06:07

APEL

 
Informacja Drukuj
wtorek, 13 października 2020 06:06

Page1

 
Umowa na drogę w Żurawnicy podpisana Drukuj
wtorek, 13 października 2020 06:01

W ciągu kilku tygodni fragment drogi w Żurawnicy w gminie Zwierzyniec zostanie przebudowany. Umowa z wykonawcą robót jest już podpisana, a jej wartość przekracza 300 tysięcy złotych.

Na razie Gmina Zwierzyniec jest przygotowana na sfinansowanie tej inwestycji z własnych środków, ale liczy również na pozytywne rozstrzygnięcia naboru uzupełniającego wniosków o przyznanie dotacji z Funduszu Dróg Samorządowych. Z budżetu państwa samorząd stara się o pieniądze na pokrycie połowy kosztów.

Prace będą prowadzone na odcinku drogi w Żurawnicy o długości około 500 metrów, gdzie drogowcy mają położyć nową asfaltową nawierzchnię, Termin wykonania robót jest wyznaczony na 20 listopada.
Zakończenie inwestycji przed podziałem dotacji z FDS nie zamyka drogi do pozyskania dofinansowania. W takiej sytuacji zwierzyniecki samorząd będzie mógł je wykorzystać na refundację poniesionych kosztów.

Z rządowej pomocy w ramach FDS Gmina Zwierzyniec chce skorzystać także w przyszłym roku. Wniosek o przyznanie dotacji, który został już złożony, dotyczy przebudowy ulic Lipowej, Słowackiego i Kochanowskiego. Wartość tej inwestycji jest szacowana na ponad 3 miliony 400 tysięcy złotych, z czego koszty kwalifikowalne to prawie 3 miliony 100 tysięcy, w tym maksymalnie 50 procent dotacji z FDS.
 
Informacja Drukuj
poniedziałek, 12 października 2020 12:23

     Z uwagi na zwiększającą się liczbę stwierdzonych zakażeń wirusem SARS-CoV-2 od 13 października 2020 wprowadza się ograniczenia w bezpośredniej obsłudze interesantów. Zmiana w sposobie funkcjonowania jest podyktowana koniecznością zminimalizowania narażania zdrowia zarówno Mieszkańców jak i pracowników.

     Urząd Miejski zwraca się z prośbą o ograniczenie wizyt w urzędzie oraz apeluje o korzystanie przy załatwianiu spraw z dostępnych form kontaktu telefonicznego lub e-mail, bądź też wykorzystując platformę ePUAP.

     W sytuacjach wymagających osobistego stawiennictwa prosimy o wcześniejsze telefoniczne umówienie godziny wizyty.

     Jednocześnie zwracam się z apelem do Mieszkańców Gminy o przestrzeganie zaleceń dot. odpowiedzialnego zachowania w czasie pandemii.

 
Informacja Drukuj
piątek, 09 października 2020 11:40

 

123

8 października 2020 roku zmarł Wacław Wojciechowski emerytowany dyrektor Zwierzynieckich Szkół Średnich.

Urodził się w 1930 roku w Żyrzynie. Po ukończeniu w Puławach szkoły średniej, podjął studia na Wydziale Technologii Drewna SGGW w Warszawie uzyskując w 1953 roku dyplom inżyniera technologii drewna. Pracę zawodową rozpoczął w zakładach drzewnych – tartaku, a od 1959 w tartaku w Zwierzyńcu. W październiku 1961 roku został nauczycielem w Technikum Przemysłu Drzewnego.
W 1978 r. został zastępcą dyrektora szkoły, a w styczniu 1982 r. został Dyrektorem Zespołu Szkół Zawodowych Ministerstwa Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego – taką nazwę miała szkoła w Zwierzyńcu. Funkcje dyrektora sprawował do przejścia na emeryturę tj. do 30 sierpnia 1990 roku.

W okresie, w którym był dyrektorem powróciło do Zwierzyńca szkolnictwo leśne. To przede wszystkim dzięki staraniom Dyrektora Wojciechowskiego reaktywowane zostało Technikum Leśne. Szkoła otrzymała imię Jana Zamoyskiego i zmieniła nazwę na Zespół Szkół Drzewnych i Leśnych.

Każdy kto na swojej drodze spotkał Dyrektora Wojciechowskiego podkreślał, iż był niezwykłą osobą. Posiadał wiele pasji i zainteresowań. Humanista. Był wzorem dla młodszych nauczycieli. Dla Niego zawsze dobro ucznia było autentycznie najważniejsze. Będąc już na emeryturze zaangażował się w pracę Towarzystwa Miłośników Zwierzyńca.

W imieniu Samorządu przekazuję wyrazy współczucia Córkom i najbliższej Rodzinie.

Żegnaj Panie Dyrektorze!

 

Burmistrz Zwierzyńca

Urszula Anna Kolman

 


Strona 7 z 444

Warto zobaczyć

Panoramy Zwierzyńca

logo-panoramy

Dla turysty

 

logo_it

Punkt Informacji Turystycznej

ul. Słowackiego 2
22-470 Zwierzyniec

tel: 84 68 72 660

zapraszamy:

pn-pt: 8.00-16.00
w sezonie lipiec - sierpień: cały tydzień 8.00 - 16.00
e-mail: zokir@o2.pl

 


lozkoNoclegi

obszerna baza noclegowa Zwierzyńca i pobliskich miejscowości


Z A P R A S Z A M Y

Logowanie